Verta žinoti

Prieš vykdami į Tundrą, namie palikite ne tik savo darbus, rūpesčius, kasdienybę, bet ir blogus įpročius, nepakantumą bei kaprizus. Teigiama festivalio atmosfera priklauso ir nuo jūsų gebėjimo gražiai sugyventi su gamta, aplinkiniais bei pačiu savimi, todėl prašome linksmintis ir ilsėtis taip, kad gera būtų ne tik jums, bet ir tiems, kurie šalia.

Šis trumpas gidas – svarbiausios visame tinklapyje esančios informacijos santrauka, padėsianti paprasčiau nukeliauti, geriau orientuotis, saugiau linksmintis ir įdėmiau susipažinti su tuo, ką norime tau pasakyti.

Ruoškitės renginiui protingai ir pasidalinkite savo žiniomis su draugais.

Informacija ir teritorijos planas

Šiame gide pateikiamą informaciją perprasti bus paprasčiau, jei parsisiųsite festivalio teritorijos planą. Atminkite, kad spausdintą šio plano versiją taip pat išvysite festivalio knygutėje, kurią nemokamai gausite atvykę į renginį.

Renginio metu veiks informacijos centras, kuriame galėsite ne tik gauti atsakymą į rūpimą klausimą, sužinoti apie esamus arba pasikeitusius atlikėjų grojimo laikus, bet ir ieškoti arba radę atnešti pamestus daiktus, kreiptis dėl festivalio metu organizuojamų akcijų, peržvelgti arba patys prikabinti skelbimą skelbimų lentoje ir t. t. Netoliese informacijos centro rasite  Raudonojo Kryžiaus savanorių palapinę, kurie budės viso festivalio metu,  bei telefonų  krovimo punktą.

Ką pasiimti su savimi

Keliaudami į festivalį su savimi be asmens ir transporto priemonės dokumentų, bilieto, kelionės žemėlapio ir pinigų, taip pat nepamirškite šių daiktų:

  • Palapinės, miegmaišio ir kitų patogiam poilsiui būtinų dalykų
  • Jums būtinų medikamentų, higienos reikmenų, o taip pat priemonių apsisaugoti nuo uodų ir saulės
  • Neperšlampamo lietpalčio ir botų, jei oras būtų nedėkingas
  • Kišeninio žibintuvėlio, praversiančio žabalinėjant patamsiais, ypač palapinių miestelyje, kur lengva už ko nors užkliūti
  • Šaltkrepšio maistui, nemėgstančiam šilumos bei šiek tiek vasaros temperatūroje greitai negendančio maisto sandarioje pakuotėje

Kelionė

Apie tai, kaip surasti festivalį jums patogiausiu būdu rašoma skyreliuose kelionė Tundrabusu, kelionė automobiliu, kelionė viešuoju transportu ir kelionė lėktuvu. Prieš keliaudami įsitikinkite, ar nepamiršote svarbių daiktų bei reikalingų dokumentų. Jei išvykstate anksčiau ir kelionėje turėsite laiko, siūlome aplankyti bent vieną įdomią netoliese esančią vietą. Kad nepasiklystumėte ir bereikalingai neužgaištumėte kelyje, patariame atidžiai perskaityti ir atsispausdinti kelionės instrukcijas ar bent jau pasiimti į kelionę festivalio skrajutę. Detalias kelionės maršruto instrukcijas rasite skyrelyje kelionė po kiekvienu žemėlapiu esančiose nuorodose „Versija spausdinti“.
Jei planuojate vykti specialiu Tundros transportu, informacijos apie tai, kur ir kada jūsų lauks Tundrabusai, ieškokite skyrelyje kelionė Tundrabusu.

Primename, kad į festivalio teritoriją galės įvažiuoti tik automobiliai, turintys specialius leidimus bei kemperių ir priekabinių namelių savininkai (už 40 LT mokestį). Visiems kitiems – erdvi ir nemokama stovėjimo aikštelė netoli pagrindinio įėjimo į festivalio teritoriją bei mažesnė mokama (30 LT už automobilį, 20 LT už motociklą) aptverta aikštelė. Festivalio darbuotojai visomis išgalėmis stengsis stovėjimo aikštelėse palaikyti tvarką ir užtikrinti saugumą, tačiau primygtinai rekomenduojame nepalikti automobiliuose jokių vertingų daiktų.

Palapinių miestelis

Palapinių miesteliai įsikurs festivalio poilsio zonoje. Už vietą palapinei mokėti nereikia. Palapines su draugais statykite vidinio kiemelio principu. Kaimynus rinkitės pagal save. Susipažinkite su šalimais įsikūrusiais žmonėmis, įsidėmėkite jų išvaizdą, apsikeiskite telefono numeriais ir susitarkite, kaip prireikus galėtumėte vieni kitiems padėti saugant savo turtą. Sutemus už jūsų palapinės gali užkliūti paklydęs praeivis, todėl patariame prie palapinės pririšti arba pakabinti ką nors blizgančio. Jokiu būdu netgi trumpam be priežiūros palapinėje nepalikite jokių vertingų daiktų. Gerbkite savo kaimynus, netriukšmaukite ir nešiukšlinkite palapinių miestelyje.

Maistas ir gėrimai

Festivalyje veiks pakankamai barų ir didesnių bei mažesnių užkandinių, prekiaujančių tiek vegetariškos, tiek tradicinės virtuvės patiekalais, dauguma jų – visą parą. Didžioji dalis jų jau netrukus bus išvardinta skyrelyje Maistas ir gėrimai, o tikrasis pasirinkimas visiems ištroškusiems ir praalkusiems bus dar platesnis. Alkoholio bus galima įsigyti bet kada ir už itin patrauklią kainą, todėl drausime jo įsinešimą į renginio teritoriją. Primename, kad bet kokie gėrimai stiklinėje taroje festivalio teritorijoje yra griežtai draudžiami.

Šiukšlės

Ne tik jums, bet ir kitiems bus maloniau leisti laiką tvarkingoje aplinkoje. Teritorijoje bus įrengta pakankamai šiukšlinių, kad atsikratyti rankose likusio tuščios skardinės ar traškučių pakelio. Prašome nemėtyti šiukšlių ant žemės ir nelikti abejingi, jei kas nors taip daro jūsų akivaizdoje.
Atminkite, kad pirkdami bilietą sumokėjote ir 5 Lt užstatą už šiukšles, kurį turite teisę susigrąžinti išvykdami atidavę savo šiukšlių maišelį.

Higiena

Festivalis vyks ežero saloje, todėl bus apstu vietos norintiems išsimaudyti. Prašome būti atsakingais: nebriskite toli , jei nemokate plaukti ar esate neblaivūs, neleiskite to daryti ir kitiems (prireikus – kvieskite apsaugą), saugokite vandens pramogų inventorių, nešiukšlinkite. Primygtinai prašome ežero vandenyje turkštis nenaudojant jokių cheminių švarinimosi priemonių (muilo, šampūno, dantų pastos). Renginio teritoriją apraizgęs pakankamai tankus biotualetų tinklas. Prašome neteršti gamtos, o pasinaudoję tualetais, palikti juos tokius pat, kokius patys norėtumėte rasti.

Asmens saugumas ir viešoji tvarka

Visose Tundros vietose saugumą užtikrins griežti ir savo darbą gerai išmanantys apsaugos darbuotojai. Jie turi teisę bet kuriuo metu paprašyti parodyti jūsų kontrolinę juostelę, neįleisti į ar palydėti iš festivalio teritorijos neblaivius, nedrausmingus, agresyviai nusiteikusius ir festivalio organizatorių draudimų nepaisančius asmenis. Mes nepateisiname narkotinių medžiagų vartojimo ir pasiliekame teisę su tuo susijusius incidentus spręsti tiek vidaus, tiek įstatymų numatyta tvarka.

Atvira ugnis

Griežtai draudžiama kūrenti laužus ne specialiose laužavietėse tiek renginio teritorijoje, tiek jos apylinkėse. Tam festivalio teritorijoje bus skirtos specialios laužavietės. Draudžiama vietoje malkų kūrenti šiukšles, kirsti aplinkinių medžių šakas ar gadinti festivalio įtvirtinimus.
Norintys gali atsivežti portatyvines kepsnines ir jomis naudotis su sąlyga, kad aplink neišdegs žemė.

Jei neradai atsakymo į rūpimą klausimą...

Dar daugiau atsakymų rasite dažniausiai užduodamų klausimų (D.U.K.) skiltyje tundrafestival.lt/duk.