Gidas

Gidas.jpg

Tikimės, kad festivalis Tundra tau ir tavo draugams šiemet padovanos gausybę puikių įspūdžių ir taps švente, kurią dar ilgai norėsis maloniai prisiminti. Šis trumpas gidas – svarbiausios visame tinklapyje esančios informacijos santrauka, padėsianti paprasčiau nukeliauti, geriau orientuotis, saugiau linksmintis ir įdėmiau susipažinti su tuo, ką norime tau pasakyti.
Ruoškitės renginiui protingai ir pasidalinkite savo žiniomis su draugais.

Informacija ir teritorijos planas

Renginio metu nuolat veiks informacijos centras, kuriame galėsite ne tik gauti atsakymą į rūpimą klausimą, sužinoti apie esamus arba pasikeitusius atlikėjų grojimo laikus, bet ir ieškoti arba radę atnešti pamestus daiktus, įkrauti mobiliojo telefono bateriją, kreiptis dėl festivalio metu organizuojamų akcijų, peržvelgti arba patys prikabinti skebimą skelbimų lentoje ir t.t. Čia už nedidelį mokestį taip pat galėsite patikėti saugoti savo daiktus, dėl kurių saugumo nenorėtumėte rizikuoti.

Šiame gide pateikiamą informaciją perprasti bus paprasčiau, jei parsisiųsite festivalio teritorijos planą. Atminkite, kad spausdintą šio plano versiją taip pat išvysite festivalio laikraštėlyje, kurį nemokamai gausite atvykę į renginį.

Parsisųsti festivalio teritorijos planą (PDF)

Ką pasiimti su savimi

Keliaudami į festivalį su savimi be asmens ir transporto priemonės dokumentų, bilieto, kelionės žemėlapio ir pinigų, taip pat nepamirškite šių daiktų:

  • Palapinės, miegmaišio ir kitų patogiam poilsiui būtinų dalykų
  • Jums būtinų medikamentų, higienos reikmenų, o taip pat priemonių apsisaugoti nuo uodų ir saulės
  • Neperšlampamo lietpalčio ir botų, jei oras būtų nedėkingas
  • Kišeninio žibintuvėlio, praversiančio žabalinėjant patamsiais, ypač palapinių miestelyje, kur lengva už ko nors užkliūti
  • Šaltkrepšio maistui, nemėgstančiam šilumos bei šiek tiek vasaros temperatūroje greitai negendančio maisto sandarioje pakuotėje

Kelionė

Apie tai, kaip surasti festivalį rašoma skyrelyje kelionė. Prieš keliaudami įsitikinkite, ar nepamiršote svarbių daiktų bei reikalingų dokumentų. Kad nepasiklystumėte ir bereikalingai neužgaištumėte kelyje, patariame atidžiai perskaityti ir atsispausdinti kelionės instrukcijas ar bent jau pasiimti į kelionę festivalio skrajutę. Detalias kelionės maršruto instrukcijas rasite skyrelyje kelionė po kiekvienu žemėlapiu esančiose nuorodose „Versija spausdinti“ – nustebsite, kaip tai gali būti patogu!
Jei įsigijote bilietą su kelione, informacijos apie tai, kur ir kada jūsų lauks Tundrabusai, ieškokite skyrelyje Bilietai.
Primename, kad į festivalio teritoriją galės įvažiuoti tik automobiliai, turintys specialius leidimus. Visiems kitiems – erdvi ir nemokama stovėjimo aikštelė priešais pagrindinį įėjimą į festivalio teritoriją. Festivalio darbuotojai visomis išgalėmis stengsis stovėjimo aikštelėse palaikyti tvarką ir užtikrinti saugumą, tačiau primygtinai rekomenduojame nepalikti automobiliuose jokių vertingų daiktų.

Palapinių miestelis

Palapinių miestelis įsikurs pietinėje salos dalyje esančioje poilsio zonoje, įrengtoje trumpiausiu keliu nuo įėjimo. Už vietą palapinei mokėti nereikia. Palapines su draugais statykite vidinio kiemelio principu. Kaimynus rinkitės pagal save. Susipažinkite su šalimais įsikūrusiais žmonėmis, įsidėmėkite jų išvaizdą, apsikeiskite telefono numeriais ir susitarkite, kaip prireikus galėtumėte vieni kitiems padėti saugant savo turtą. Sutemus už jūsų palapinės gali užkliūti paklydęs praeivis, todėl patariame prie palapinės pririšti arba pakabinti ką nors blizgančio. Jokiu būdu netgi trumpam be priežiūros palapinėje nepalikite jokių vertingų daiktų. Gerbkite savo kaimynus, netriukšmaukite ir nešiukšlinkite palapinių miestelyje.

Maistas ir gėrimai

Festivalyje veiks kelios dešimtys barų ir didesnių bei mažesnių užkandinių, prekiaujančių tiek vegetariškos, tiek tradicinės virtuvės patiekalais, dauguma jų – visą parą. Dalis jų išvardinta skyrelyje Pramogos ir maitinimas, o tikrasis pasirinkimas visiems ištroškusiems ir praalkusiems bus dar platesnis. Alkoholio bus galima įsigyti bet kada ir už itin patrauklią kainą, todėl ribosime jo įsinešimą į renginio teritoriją. Primename, kad bet kokie gėrimai stiklinėje taroje festivalio teritorijoje yra griežtai draudžiami.

Šiukšlės

Ne tik jums, bet ir kitiems bus maloniau leisti laiką tvarkingoje aplinkoje. Teritorijoje bus įrengta pakankamai šiukšlinių, kad atsikratyti rankose likusio tuščios skardinės ar traškučių pakelio. Prašome nemėtyti šiukšlių ant žemės ir nelikti abejingiems, jei kas nors taip daro jūsų akivaizdoje.
Atminkite, kad pirkdami bilietą sumokėjote ir 5 Lt užstatą už šiukšles, kurį turite teisę susigrąžinti išvykdami atidavę savo šiukšlių maišelį.

Dėmesio: šiemet specialius kuponus atstos jūsų popierinio bilieto dalis, paženklinta bilietų kontrolės. Daugiau apie šią nežymiai pasikeitusią tvarką ir papildomas sąlygas užstatui atsiimti – skyrelyje Bilietai.

Higiena

Festivalis vyks ežero saloje, todėl bus apstu vietos norintiems išsimaudyti. Prašome būti atsakingais ir nelysti į vandenį, jei nemokate plaukti ar esate išgėrę! Tokiems atvejams bus įrengti dušai. Renginio teritoriją apraizgęs pakankamai tankus biotualetų tinklas. Prašome neteršti gamtos, o pasinaudoję tualetus palikti tokius pat, kokius patys norėtumėte rasti.

Asmens saugumas ir viešoji tvarka

Visose Tundros vietose saugumą užtikrins griežti ir savo darbą gerai išmanantys apsaugos darbuotojai. Jie turi teisę bet kuriuo metu paprašyti parodyti jūsų kontrolinę juostelę, neįleisti į ar palydėti iš festivalio teritorijos neblaivius, nedrausmingus, agresyviai nusiteikusius ir festivalio organizatorių draudimų nepaisančius asmenis. Mes nepateisiname narkotinių medžiagų vartojimo ir pasiliekame teisę su tuo susijusius incidentus spręsti tiek vidaus, tiek įstatymų numatyta tvarka. Daugiau informacijos apie narkotikus rasite skyrelyje Be narkotikų.

Atvira ugnis

Griežtai draudžiama kūrenti laužus ne specialiose laužavietėse tiek renginio teritorijoje, tiek jos apylinkėse. Tam festivalio teritorijoje bus skirtose specialios laužavietės. Draudžiama vietoje malkų kūrenti šiukšles, kirsti aplinkinių medžių šakas ar gadinti festivalio įtvirtinimus.
Norintys gali atsivežti portatyvines kepsnines ir jomis naudotis su sąlyga, kad aplink neišdegs žemė.

Jei neradai atsakymo į rūpimą klausimą...

Dar daugiau atsakymų rasite Dažniausiai užduodamų klausimų (D.U.K.) skyltyje tundrafestival.lt/duk.