Apie festivalį

Tundra '09 – Trys paros amžinybės

 

Už laukų, skarotų miškų ir šimtų ežerų kelio galui pasitinkant tekančią saulę, bunda vieta, mistikos ir atradimų kupinoje gamtos karalystėje amžiams suvienysianti širdies plakimą, ritmą ir laiką. Trys dienos saulės ir šešėlio žaismo, ežero kranto ir linksmo šurmulio pripildytų atrakcijų, meno įkvėptos harmonijos, tikros muzikos ir vasariškų įspūdžių. Trys naktys muzikos ir šokių siautulio, tamsos kerų paslapties ir žvaigždėto dangaus, laužo šilumos ir šokančios šviesos.

 

 

Pernai Oro stichiją sutikęs sparnuotuose Pociūnuose, šiemet jau VI-asis elektroninės muzikos festivalis Tundra sienas po atviru dangumi keičia į ežero vandens skalaujamą krantą, kur liepos 3-ąją atvers duris trims paroms šėlsmo ir draugiško šurmulio. Paaugęs ir pasikeitęs jis grįžta į prieš du metus apleistos vaizdingosios Aukštaitijos lygumas nuostabaus kraštovaizdžio apsuptoje Dūburio ežero saloje Zarasų rajone.

Keturiose skirtingiems elektroninės muzikos stiliams dedikuotose scenose, pripažintos ir laiko bandymus įveikusios muzikos pasirodymus surengs daugiau, nei 100 atlikėjų iš Lietuvos ir viso pasaulio. Savitą muzikos pulsą atkartojančiais motyvais dekoruotose scenose – tradiciškai plati, bemaž visus elektroninės muzikos stilius aprėpianti garsų paletė. Šokių aikštelės dėmesio centre išliks psytrance, drum & bass, breakbeat, dubstep, techno, electro, hardcore ir IDM ritmai, o pavargusiems nuo šurmulio – rami ir stiliaus rėmuose nesutelpanti Chill Out scenos muzika. Šių metų naujovė – dienos programa, naujoje Zip FM FreeForm scenoje sutalpinsianti rekordinį  gyvų pasirodymų skaičių.

Dienos metu lankytojų dėmesį perims ir nuobodžiauti neleis gausybė pramogų. Kūrybinių dirbtuvių „miestelyje”, kur lankytojai galės stebėti meninius procesus arba sudalyvauti juose patys. Planuojamos  piešimo ant kūno, žongliravimo, papuošalų gamybos, grojimo djembe  būgnais ir kt. pamokos. Bus rengiamos meninių instaliacijų parodos, pristatomi meniniai performansai išskirtinėje aplinkoje – po atviru dangumi. Planuojama meninėmis instaliacijomis dekoruoti muzikines scenas bei visą renginio erdvę. Taip pat laukia fakyrų, „gyvojo kino”  ir kt. performansai. Vyks kino peržiūros.

Laikas trims paroms amžinybės šiemet liepos 3-iąją sustos apsuptas Zarasų rajone tyvuliuojančio Dūburio ežero viduryje, Astravos pusiasalyje.