D.U.K.

Kelionė ir įsikūrimas

 

Ar bus organizuojamas autobusas į Tundrą?

Taip, organizuojami specialūs autobusai, kursuojantys iki pat festivalio iš Vilniaus, Kauno, Klaipėdos, Šiaulių, Panevėžio, Utenos ir Rygos. Tikslūs autobusų išvykimo laikai ir kainos skelbiami skyrelyje Bilietai . Bilietus jau nuo 22 d. galite įsigyti visose Tiketos kasose arba internetu www.tiketa.lt . Aptarnavimo mokestis autobuso bilietui netaikomas!
Daugiau informacijos rasite skyriuje Kelionė ir bilietai.

Kaip pasiekti Tundrą automobiliu?

Šiais metais festivalis įsikūrė Zarasų rajone, Avilio ežero pusiasalyje. Išsamus aprašymas, kaip patekti į renginį yra čia. Prieš važiuodami įsiminkite kelionės maršruto aprašymą arba atsispausdinkite jį.

Kuris iš nurodytų kelionės būdų geriausias?

Visi būdai turi savų privalumų ir trūkumų bei priklauso nuo Jūsų poreikių. Tačiau, abejonės atveju, mes siūlome Jums palikti savo automobilį namuose ir važiuoti kartu su draugais, autobusu, arba su prašymu pavėžėti kreiptis į bendraminčius interneto diskusijose. Jeigu važiuojate nuosavu automobiliu ir turite jame vietų, nelikite abejingi prašymams paimti pakeleivių. Kelionė kartu – tai ne tik galimybė susirasti bendraminčių draugų iš visos Lietuvos ar linksmiau įveikti kelią. Tai puikus būdas prisidėti prie švaresnės aplinkos, už kelionę sumokėti mažiau ir sumažinti kartais pasitaikančių nelaimių riziką.

Kur atvažiavus pasistatyti mašiną?

Automobilius statykite tik tam skirtose vietose, apie kurias viską sužinosite iškart atvykę. Į festivalio teritoriją galės įvažiuoti tik turintys specialius leidimus. Renginio lankytojai į prižiūrimą teritoriją automobiliais įvažiuoti arba juos ten parkuoti negalės.

Ar kainuoja automobilio parkavimas Tundroje?

Ne, nei festivalio dalyviams, nei lankytojams automobilio parkavimas nieko nekainuoja. Apsaugos darbuotojas gali paprašyti Jūsų specialaus leidimo, jeigu mėginsite įvažiuoti į saugomą teritoriją. Jokių mokesčių ir rinkliavų už transporto priemones festivalyje nenumatyta.

Kokios bilietų kainos renginio metu bus prie įėjimo?

Bilieto kaina pirmąją festivalio dieną (penktadienį) bus 100 Lt + 5 Lt užstatas už šiukšles, kurį galėsite susigrąžinti po renginio pridavę savo šiukšlių maišelį kartu su specialiu kuponu, suteiktu Jums festivalio pradžioje.

Antrąją dieną (šeštadienį) bilietai kainuos 80 Lt + 5 Lt, trečiąją ir ketvirtąją (sekmadienį ir pirmadienį) 60 Lt + 5 Lt.

Kokia nuolaida bilietui prie įėjimo taikoma su skrajute?

Festivalio skrajutė yra informacinio pobūdžio. Jokia nuolaida bilietui ją pateikus nebus taikoma.

Ar bilietams taikomos kokios nors nuolaidos?

Ne

Kaip sužinoti, kas ir kurioje vietoje?

Atvykę į festivalį, gausite informacinį leidinį, kuriame be kitos papildomos informacijos taip pat bus festivalio teritorijos planas. Jame bus pažymėtos vietos palapinių miesteliams, scenoms, įvairioms virtuvėms, dušams, tualetams ir t. t.

Kur įsikurti?

Festivalio teritorijoje numatytos kempingo zonos bus sužymėtos festivalio teritorijos plane, kurį gausite iškart atvykę į renginį. Vietą pasistatyti palapinei galite rinktis laisvai pagal savo norus, bet tik tam skirtose vietose.

Ar kainuoja vieta palapinei Tundroje?

Ne, vieta palapinei nei festivalio dalyviams, nei lankytojams papildomai nekainuoja. Jokių mokesčių ir rinkliavų už palapinės statymą festivalyje nenumatyta.

Ką turėčiau žinoti apie savo daiktų saugumą?

Įsikurdami susipažinkite su šalimais apsistojusiais kaimynais. Susitarkite, kaip galėtumėte vieni kitiems padėti saugant savo daiktus, įsidėmėkite vieni kitų išvaizdą ir apsikeiskite telefono numeriais. Nepalikite be priežiūros, o dar geriau – nesivežkite į festivalį vertingų daiktų, kurių negalėsite nuolat laikyti prie savęs. Nepalikite jų neužrakintuose automobiliuose, palapinėse ar iš pirmo žvilgsnio saugiose vietose. Kiekvieną kartą įsitikinkite, kad paliekate saugoti savo turtą patikimoje priežiūroje.

Kada atidaromas festivalis? Kada jis baigiasi?

Žmonės į festivalį bus įledžiami nuo 2010 liepos 2-iosios, penktadienio, 12:00. Festivalio programa prasideda 19:00. Šio laiko ankstyviausiems lankytojams pilnai pakaks ekskursijai po festivalio teritoriją, pasistatyti palapinę ir t. t. Festivalis baigiasi antradienį, liepos 6-ąją, 12:00.

Festivalio metu

 

Ar galima filmuoti ir/arba fotografuoti?

Taip, draudimų filmuoti arba fotografuoti festivalio metu vykstančius pasirodymus nėra. Tačiau atminkite, kad ne visi nori patekti į svetimo obektyvo kadrą, todėl sąmoningai fotografuodami arba filmuodami žmones, pasistenkite atsiklausti jų leidimo.

Ar bus (ir kokio) maisto festivalyje?

Dalyje festivalio maitinimo vietų galėsite visą parą mėgautis tiek tradicine, tiek vegetariška virtuve. Šiemet maistu ir gėrimais prekiaus žymiai daugiau vietų, todėl labai sukti galvos dėl to, ką su savimi atsivežti kelionkrepšyje neverta. Maistą pasišildyti savarankiškai galėsite specialiose laužavietėse. Įspėjame, kad griežtai draudžiama festivalio teritorijoje kūrenti laužus ne tam skirtose vietose.

Ką turėčiau žinoti apie šiukšlių surinkimo tvarką Tundroje?

Atvykę į festivalį, gausite specialų kuponą, kuris suteikia teisę susigrąžinti 5 Lt užstatą, sumokėtą kartu su bilietu. Saugokite savo kuponą iki pat išvykimo. Pametus kuponą, kartu pametate teisę atsiimti užstatą. Festivalio teritorijoje bus pakankamai vietų išmesti šiukšlėms, todėl prašome nemėtyti jų ant žemės ir nelikti abejingiems, jei kas nors taip daro šalia Jūsų.

Ar galima ir kur kūrenti laužus?

Festivalio teritorijoje bus įrengtos specialios laužavietės, vienintelės, kuriose leidžiama kūrenti ugnį. Griežtai draudžiama kūrenti laužus kitur, nei specialiose laužavietėse. Pažeidėjai rizikuoja būti iškart išprašyti namo.

Dušai, tualetai?

Visoje renginio teritorijoje, pažymėtose vietose bus bio tualetai, taip pat – atskirai dalyviams ir lankytojams skirti dušai. Apie visa tai sužinosite trumpai pastudijavę festivalio planą, atspausdintą nemokamame Tundros leidinyje, dalinamame atvykus į festivalį.

Ką pasiimti ir ko neverta?

Augintiniai

Festivalio lankytojų saugumui ir tvarkai užtikrinti, keturkojus augintinius visų labai prašome palikti namie. Nesant tokiai galimybei, prašome nepalikti savo šuns be priežiūros ir nepaleisti jo tarp žmonių be antsnukio.

Gyvenimas

Jis daugumai truks keturias dienas, todėl siūlome atsivežti palapinę, miegmaišį ir kitus dalykus, nuo kurių priklauso patogus poilsis.

Laisvalaikis

Nepamirškite atsivežti kamuolių, skraidančių lėkščių, stalo žaidimų ir kitokių daiktų, padedančių linksmai praleisti laiką dieną.

Maistas ir gėrimai

Šiemet Tundroje bus didesnis maisto ir gėrimų pasirinkimas, nei anksčiau, todėl nebėra reikalo kelias valandas praleisti parduotuvėje dairantis tinkamo maisto. Jeigu vis dėl to nuspręsite vežtis savo maistą, patariame rinktis tai, kas kelias dienas gerai laikosi vasariškoje lauko temperatūroje, geriausia – sandarioje pakuotėje.

Hiegiena ir kenkėjai

Kaip ir visose išvykose į gamtą, Tundroje pravartu turėti priemonę apsisaugoti nuo uodų, taip pat nepamirškite įsimesti Jums reikalingų prausimuisi ir maudynėms skirtų priemonių.

Garsas

Kaip ir visuose tokiuose renginiuose, priekyje, arčiausiai scenų, garsas būna labai didelis. Atminkite, kad ilgą laiką veikiama pernelyg didelio garso, Jūsų klausa yra rimtame pavojuje ir su laiku sutrikimai gali būti negrįžtami. Patariame nežiūrėti į savo sveikatą pro pirštus ir, esant galimybei, būtinai prie savęs turėti specialius ausų kamštukus. Pačiais paprasčiausiais jų prekiauja darbo aprangos ir reikmenų bei ūkinių prekių parduotuvės.

Festivalyje draudžiama (prašome atidžiai perskaityti!):

 

Daiktai, kuriuos draudžiama įsinešti į festivalio teritoriją

Į festivalio teritoriją griežtai draudžiama įsinešti gėrimus stiklinėje taroje, ginklus ar kitus daiktus, galinčius kelti grėsmę kitų lankytojų saugumui.

Bilietai

Jūsų bilietas į festivalį – apyrankė, atvykus ant rankos pritvirtinama visiems dalyviams ir lankytojams. Draudžiama savo apyrankę perduoti kitam asmeniui. Apyrankės yra pakankamai patvarios, kad nenusiluptų netgi sušlapus vandenyje, o antrą kartą panaudotą apyrankę lengva pastebėti. Žmonės, pastebėti su antrą kartą panaudota apyranke arba be jos, laikomi nesusimokėjusiais ir netenka teisės pasilikti festivalyje. Visais būdais saugokite savo apyrankę, atminkite, kad tai bilietas, kainavęs Jums kelias dešimtis litų.

Aplinkos apsauga

Griežtai draudžiama teršti, šiukšlinti ar kitaip niokoti festivalio teritoriją bei aplinką.

Ramybė poilsio zonose

Draudžiama triukšmauti ar kitaip trikdyti ramybę palapinių miesteliuose, ypač poilsio valandų metu ankstyvą rytą, prasidėjus dienos pertraukai scenose. Gerbkite kitų festivalio lankytojų teisę į poilsį ir triukšmaukite vietose, esančiose atokiau nuo palapinių miestelio.

Laužavietės

Vienas iš svarbiausių organizatorių prašymų – kūrenti laužus tik tam skirtose vietose. Pažeidėjai rizikuoja būti iškart išprašyti namo.

Kiti lankytojai ir dalyviai

Atminkite, kad festivalis didelis, ir jame esančių žmonių įsitikinimai neretai nesutampa su Jūsiškiais. Joks agresyvus elgesys, nukreiptas prieš kitus lankytojus netoleruojamas ir gali būti apskųstas.