Naujienos

Pamesti prisiminimai ir rasti daiktai

Laikas nenumaldomai bėga, spalvingas dešimtosios „Tundros“ sapnas sklaidosi, o festivalio kolektyvas pluša prie baigiamųjų darbų ir į lentynėles dėlioja blėstančius įspūdžius bei rastus daiktus.

Esame be galo dėkingi visiems prie festivalio prisidėjusiems, jame prakaitą braukusiems ir mus svarbią minutę palaikiusiems žmonėms. Atskirą padėkos žodį tariame puikiai dirbusiai „Aglo“ apsaugos vyrų komandai, bemieges naktis ir dienas su geležine kantrybe atlaikiusius festivalio darbuotojus ir, žinoma, vėl naujus darbo kokybės rekordus sumušusį savanorių būrį. Tačiau galiausiai, bet tikrai ne paskutinėje vietoje, norime padėkoti Jums, brangieji „Tundros“ lankytojai! Ačiū už tai, kad nepabūgote rūsčių orų prognozių, trypėte kupini geros nuotaikos ir, nepaisant ne paties palankiausio oro, džiuginate mus beveik išvien teigiamais atsiliepimais. Tai pati šauniausia gimtadienio dovana mums!

Tikimės, į savo vietas grįš ir Jūsų pamesti daiktai. Skelbiame radinių sąrašą – jei akis užklius už pažįstamo ir pasigesto daikto, rašykite el. paštu info@tundrafestival.lt ir mes būtinai rasime būdą Jums jį grąžinti. Jei ko nors nerandate dabar, užsukite šio sąrašo patikrinti vėliau – jį tikriausiai dar papildysime.

Šie daiktai Jums veikiausiai rūpi labiausiai:

 • Batai Cropp footwear firmos (papildyta);
 • Pilka Animal kuprinė (papildyta);
 • Telefonas Nokia C3-00;
 • Telefonas Nokia C2-01;
 • Telefonas Samsung (nenustatyto modelio). Paprastutis, juodos spalvos;
 • Piniginė su pinigais ir dokumentais, priklausančiais Agnei Vaitiekūnaitei;
 • Maestro banko kortelė, priklausanti Tomui Kulesai;
 • Mechaninis laikrodis su juodu dirželiu ir dideliu ciferblatu;
 • Du sukabinti sidabro spalvos raktai;
 • Vienas sidabro spalvos raktas;
 • Trys sukabinti sidabro spalvos raktai;
 • Mottura durų raktas juoda galvute.

O taip pat keletas mažiau vertingų, bet galbūt pametusiųjų širdžiai brangių daikčiukų:

 • Juodas Polaroid Polarized Sunglases dėklas akiniams (be akinių);
 • Rausvai auksinis plaukų segtukas;
 • Ruda odinė apyrankė;
 • Juodas lankelis plaukams;
 • Nenustatyto telefono nugarėlė (dangtelis), juodos spalvos;
 • Juoda medžiaginė piniginė be dokumentų. Su šiek tiek metalinių pinigų ir prezervatyvais;
 • Auskaras „rinkė“ (plati, raštuota);
 • Auskaras – du taškuoti apskritimai. Jaudai auksinės spalvos.

Iki susisitikimo kitąmet!

Elektroninės muzikos draustinis sustyguotas

Koks miškas be kompaso ir koks elektroninės muzikos draustinis be programos? Antra nekantriausiai laukiama festivalio naujiena jau čia — pagaliau skelbiame atlikėjų pasirodymų laikus!

Šiuo metu pasirodymo laikai yra tikslūs, tačiau atkreipiame jūsų dėmesį, kad dėl devynių galybių įvairiausių aplinkybių jie dar gali šiek tiek keistis. Jei taip įvyktų, tikslius tos dienos pasirodymo laikus galėsite bet kada sužinoti festivalio informacijos centre. Primename, kad šie atlikėjų pasirodymo laikai taip pat bus atspausdinti festivalio knygelėje-programoje, kurią atvykę į renginį gausite nemokamai.

Visų keturių pagrindinių ir abiejų paplūdimio scenų atlikėjų pasirodymų laikus rasite aplankę puslapį Grojaraštis.

Gero tyrinėjimo!

Rezervuok išskirtinio dizaino „Tundros“ marškinėlius

Rezervuok išskirtinio dizaino „Tundros“ marškinėlius

Pirmą kartą festivalio istorijoje siūlome pasipuošti autorinio modelio (dizainas – Inesa Vasiljeva drauge su Techstylism komanda), unikalaus išskirtinio silueto, rankų darbo marškinėliais, kurie neabejotinai užims garbingą vietą festivalininkų kolekcijose. Kurdami šiuos rūbus autoriai siekė atspindėti magišką „Tundros“ atmosferą bei įdėjo daug darbo kruopščiai apgalvodami kiekvieną detalę. Jie pasirūpino pasiuvimo bei medžiagų kokybe, tad tinkamai prižiūrėdami galėsite jais džiaugtis ne vienerius metus.

Marškinėlius galite rinktis su trikampiu arba apvaliu gobtuvu, tačiau paskubėkite, nes nes jų pagaminta vos 40 vnt.!

Norėdami pateikti užsakymą, parašykite žinutę el. paštu info [eta] techstylism [dot] lt. Pranešimo temoje būtinai įrašykite „Dėl Tundros marškinėlių“ ir nurodykite:

 • gavėjo vardą, pavardę,
 • marškinėlių dydį (vyriški — M, L, moteriški — S, M),
 • gobtuvo formą (trikampis ar apvalus)
 • kokiu būdu — festivalyje ar paštu — norėtumėte atsiimti pirkinį. Jei marškinėlius pageidaujate gauti paštu, taip pat būtinai nurodykite ir savo adresą.

Užsakymo patvirtinime išsiųsime sąskaitą apmokėjimui už marškinėlius ir nurodysime pašto išlaidas.

Pluoštas, pagamintas iš natūralios medžiagos – medžio plaušo, artimo naudojamam gaminant celiuliozę. Todėl viskozė gerai praleidžia orą – leidžia kūnui „kvėpuoti“. 100% natūralus viskozės gaminys suteikia kūnui malonų pojūtį. Audinys „vėsina“, kai karšta, yra švelnus, minkštas, malonus kūnui, todėl rūbai iš viskozės labai patogūs dėvėti vasarą. Priežiūra: Šis pluoštas gali būti skalbiamas tiek rankomis, tiek skalbimo mašina, 30-40°C temperatūroje. Išskalbus stipriai negręžti, neglamžyti, nes gali suplyšti (drėgmėje susilpnėja). Viskozė nedžiovinama automatinėje džiovykloje. Lyginama per papildomą audinį. Galima valyti ir cheminiu būdu. Viskozę galima skalbti skalbimo mašinoje neaukštoje 30 °C temperatūroje.

Peržiūrėkite foto galeriją!

Muzikos draustinio „Tundra“ grojaraščio naujienos

Artėjant jubiliejiniam festivaliui Tundra sparčiai auga atlikėjų sąrašas, todėl džaugiamės pranešdami apie naujus vardus, kurie papildys elektroninio muzikos draustinio ekosistemas ir kels tikras miško puotas, o pagrindinis jų patiekalas bus malonius šiurpulius kelianti muzika.

„Tundros“ dešimtmetis bus kupinas stebuklų bei netikėtų dovanų, kurių viena galime jau dabar pasidžiaugti ir pasidalinti su jumis. Scenoje PSY PIEVA pirmą kartą lankysis ir prie pulto stos iš Rusijos kilęs tamsesnio psy trance atstovas Kindzadza, kuris yra tituluojamas eksperimentinio psichodelinio trance dievu ir karaliumi. Net vienuolika jo kūrinių pateko į 1000 geriausių visų laikų trance muzikos kūrinių sąrašą. Kindzadza mano, jog tik per šokį galima pasiekti vidinę ir išorinę ramybę, todėl PSY PIEVOJE skambėsiantis energingas tranzas užkurs dešimtmečio vertės šėlsmą, kuriam neatsilaikys nei vienas gyvas draustinio organizmas. Taip pat šiemet „Tundroje“ sulauksime iš šiltosios Italijos atvyksiančio „Looney Moon Records“ atstovo Phobos ir tonizuojančiais grojimais garsėjančio „Alchemy Records“ įkūrėjo Shane Gobi. Panašu, kad pievose šokiai nusimato iki pat vėlyvo ryto, o kam dar liks jėgų, juos galės pratęsti Psy paplūdimio scenoje.

Tūkstančius metų miegojusios laumės atsibus, kai BASS LIŪNO scenoje pašėlusią puotą surengs dubstepmuzikos atstovas, „Bass music Awards“ rinkimuose geriausiu 2012 metų prodiuseriu pripažintas Kahn, pralenkęs Mala, Burial, Distance, pernai „Tundroje“ grojusius Kryptic Minds ir kitus garsius bass muzikos atlikėjus. Kahn darbas „Dread“ išrinktas geriausiu 2012 m. kūriniu. Dar viena džiugi naujiena – tai atlikėjas dBridge! Šis vienos stipriausių Jungtinės Karalystės įrašų kompanijų „Metalheadz“ atstovas ir „Exit Records“ savininkas okupuos net dvi scenas: BASS LIŪNĄ jis drebins kaip žemų garsų meistras dBridge, o TECHNO KALNĄ šiurpins kiek naujesniu, bet ne ką mažiau intriguojančiu ir reiverių meilę jau spėjusiu užsitarnauti projektu Velvit. Taip pat labai džiaugiamės artėjančiu brito Clubroot pasirodymu, kurio organiškose melodijose susipins subtilios emocijos ir šiurkštus vyriškumas. Nuo jo neatsiliks ir lietuviškų miškų gyventojai S13, Erelio Akis aka Daimon, Pakas, YouWin, Hathor & Sotus, Rus Dawg, Chipak ir daugelis kitų puikių atlikėjų iš įvairių pasaulio kalnų, kurie muzikiniame liūne įklampins ilgam.

Nenuilstantiems kojų kilnotojams visada pasiruošęs TECHNO KALNAS ant pačios viršūnės jau subūrė didelę komandą garsių vardų su The Orb, Deadbeat ir Perc priešakyje, o visai neseniai savo dalyvavimą patvirtino ir jau paminėtas Velvit aka dBridge. Vyresniajai festivalininkų ir klubinėtojų kartai puikiai pažįstamas, o jaunesniesiems – nauju, atominiu atradimu tapsiantis Velvit, geriau žinomas dBridge vardu, be jokios abejonės bus labiausiai pašėlęs draustinio žvėris, kurio pasirodymo praleisti nevalia. Jungtinės Karalystės klimatas labai tinkamas techno rūšies gyvūnų vystumuisi, todėl sala išaugino nemažai šios rūšies atstovų. Būtent todėl prie dBridge prisijungs ir tėvynainis elektroninės muzikos kompozitorius, atlikėjas ir didžėjus Casual Violence, po kurio tobulai sumaišytątechno muzikos muzikinę lavą, svilinančią padus, galės be saiko trypti „Tundros“ draustinio velniai. Prie šios kompanijos prisijungs ir rusų techno chuliganas Krankiss, hard techno vikingas – vokietis Proton, Baltijos šalių gentims priklausantis latvis Gesta, lietuvaičiai Android & Anber, Hallucin, Calli, Anna Hanna, Cyber ir kiti techno virtuozai.

Ramesniam pasisiūbavimui jūsų lauks visada ištikimas CHILL OUT MIŠKAS. Savo melodijomis lankytojus užburs iš Lenkijos kilęs, bet šiuo metu JK gyvenantis Kuba, kurio šilti ir gilūs muzikos skambesiai skleis pozityvią energiją visame miške. Greitesnių ritmų į medžių paunksmę įneš grotuvų virtuozai australai The Asthmatix scenoje jungiantys hip hop, vidurio rytų „klezmerio“ muzikos garsus beidžiazomelodijas, o miško ramybę vėl sugrąžins muzikos draustinio sergėtojai lietuviai Gonzaless, Droop, InSearch, Junior Pecos bei per balsavimą daugiausiai jūsų balsų surinkusi Umiko.

Išsamų festivalio grojaraštį galite rasti čia. Dešimtoji „Tundra“ išliks atmintyje ilgam, todėl laikas planuoti kelionę į magiškąjį Dūburio pusiasalį.

Prekyboje jau pasirodė tundrabusų bilietai

Prekyboje jau pasirodė tundrabusų bilietai
Turime gerų žinių – jau galite įsigyti bilietus į tundrabusus, kurie nuveš visus šį kelionės būdą pasirinkusius gamtininkus, muzikologus, laumes ir vienaragius į dešimtąjį „Tundros“ festivalį bei po trijų dienų siautulio parveš atgal į miesto triukšmą. Prisiminkite, kaip smagu buvo per mokyklos ekskursijas visiems kartu keliauti autobusu, tad įsimeskite palapinę, pakalbinkite draugus, pažadinkite per žiemą užmigusius šėlsmo dievus ir keliaukite aplankyti unikalaus elektroninės muzikos draustinio prie Dūburio ežero. Kelionė tundrabusu yra patogiausias ir linksmiausias būdas pasiekti festivalio pievas. Palikite namie visus žemėlapius, pamirškite ilgą skaičiavimą, kiek kainuos kuras, svarstymą, kaip surinkti penkis žmones į vieną mašiną ir sutalpinti visus savo daiktus į mažą bagažinę, o už gamtos saugojimą visi draustinio gyventojai atsidėkos jums ežero gaivuma po nakties šėlionių. Tundrabusų bilietus galite įsigyti čia.

Mylimiausių atlikėjų rinkimai baigėsi!

Balsavimo rezultatai:

 • > PSY-TRANCE scenoje daugiausiai balsų surinko argentiniečių duetas Heterogenesis!
 • > TECHNO scenoje daugiausiai balsų surinko TOBIAS SCHMIDT!
 • > BASS scenoje daugiausiai balsų surinko BONG-RA!
 • > CHILL scenoje daugiausiai balsų surinko UMIKO!

Gatvės muzikos dienose – grojantys „Tundros“ kelmai ir voratinkliai

Jau šį šeštadienį, gegužės 18 d., įvairių Lietuvos miestų pagrindines gatves, parkus ir skverus pripildys „Gatvės muzikos dienos“ dalyviai ir žiūrovai. Į šį muzikinį šurmulį įsitrauksiantis elektroninės muzikos festivalis „Tundra“ net keturiose Vilniaus vietose skleis meilę muzikai ir gamtai.

„Šiais metais dešimtasis festivalis „Tundra“ tapo muzikos draustiniu, todėl su nauja draustinio rūšimi norime supažindinti „Gatvės muzikos dienos“ lankytojus, pakviesti pasiklausyti mūsų saugomų muzikos stilių bei aplankyti interaktyvią instaliaciją, kurioje supažindinsime su gamtos ir jos gyventojų simbioze“, – apie savo planus pasakojo „Tundros“ organizatoriai.

Interaktyvi festivalio „Tundra“ muzikinė instaliacija įsikurs Gedimino 9, skverelyje prie „bilietai.lt“ kasų. Grojančiais laiptais nusileisite prie pasakiško 6 metrų pločio voratinklio, kuriame įsipynę miško vabzdžiai ir šeimininkai vorai vos juos palietus atgis ir suskambės skirtingais muzikos garsais. Gedimino skverelyje kiekvienas augalas ir gyvūnas turės savo skambesį, todėl net didydis kelmas-patefonas skleis įvairias medinėje plokštelėje įraižytas melodijas.

„Chill out“ muzikos mėgėjai galės užsukti į kavinės „Balti drambliai“ kiemelį, o kam patinka miesto šurmulys ir laužyti ritmai – keliauti prie „Bass“ scenos, kuri įsikurs „Gluck“ baro pievoje prie Baltojo tilto. „Psy trance“ muzikos gerbėjus iš toli savo išskirtiniais ritmais kvies specialiai šiam stiliui dedikuota scena Tauro kalno papėdėje.

Festivalio „Tundra“ organizatoriai laukia visų „Gatvės muzikos dienos“ lankytojų gegužės 18 d. keturiose sostinės vietose: „TUNDRA Festival“ muzikinė instaliacija – Gedimino pr. skveras (prie „bilietai.lt“ kasų), „TUNDRA Festival Chill Out“ – „Balti drambliai“, „TUNDRA Festival Bass“ – „Gluck“ (Baltasis tiltas) ir „TUNDRA Festival Psy Trance“ – Tauro kalno papėdė.

Gatvės muzikos diena

Jubiliejiniame festivalyje „Tundra“ gros ambient muzikos krikštatėviai „The Orb“

Jubiliejiniame festivalyje „Tundra“ gros ambient muzikos krikštatėviai „The Orb“

Dešimt – tiek metų sukanka alternatyvios elektroninės muzikos festivaliui „Tundra“. Skaičiuojant festivaliniais metais – tai rimtas jubiliejus, kuris bus švenčiamas liepos 11–14 d. Dūburio ežero pusiasalyje, Zarasų raj. Šventinė statistika kalba už save – per dešimtmetį festivalis matė: beveik tūkstantį muzikos kūrėjų ir atlikėjų bei daugiau nei 30 tūkstančių festivalininkų, tūkstančius šuolių į ežerą, nepakeliamą sausrą ir guminių batų viršų siekiančias liūtis, o svarbiausia – begalybę šypsotis privertusių akimirkų.

„Dešimt yra solidus skaičius, todėl gimtadieniui ruošiamės atsakingai“, – sako organizatoriai. „Kelerius metus iš eilės į Dūburio ežero pakrantes grįžtanti „Tundra“ padėjo pusiasaliui suformuoti savitą, unikalią garsinę aplinką, kurią būtina išsaugoti, todėl jubiliejiniam festivaliui yra suteiktas muzikinio draustinio vardas. Taip pat neturime paaiškinimo, kodėl būtent šiuo metų laiku saloje susiformuoja iš viso pasaulio atkeliaujančių psy trance, bass, techno ir ambient rūšių ekosistemos, bet esame užtikrinti, kad šis unikalus reiškinys truks 4 paras“, – žada organizatoriai.

Festivalio svečiuose – ambient muzikos pradininkai

Muzikinio draustinio raudoniausiu įrašu svečių knygoje bus pažymėtas britų duetas „The Orb“, kurie atkeliauja kartu su visa „Sound System“ sudėtimi, todėl jų pasirodymą „Tundros“ techno scenoje praleisti būtų tikra nuodėmė. Dar 9-ajame dešimtmetyje pradėję savo karjerą nuo eksperimentų maišant acid ir chicago house garsus su ankstyvais elektroninių sintezatorių efektais, dabar jie drąsiai ir pelnytai vadinami šokių ambient muzikos pradininkais. „Depeche Mode“, „Primal Scream“ ir „Pink Floyd“ narys David Gilmour – tai tik keletas vardų, su kuriais britai bendradarbiavo įrašinėdami savo albumus ar kūrinių remiksus. Kaip tik pernai buvo išleistas jų albumas, sukurtas drauge su jamaikiečiu reggae muzikos prodiuseriu Lee „Scratch“ Perry.

Nuo legendinio singlo „Little Fluffy Clouds“ iki šiuolaikinio elektroninio dub lobyno „The Orbserver In The Star House“, šie nepailstantys kūrėjai savo unikaliu šokių ambient skambesiu džiugina pasaulį jau dvidešimt penkerius metus. Ambient muzikos stiliaus pionierių etiketę kolektyvas nešioja ir dėl legendinių asmenybių, buvusių „The Orb“ nariais – Thomas Fehlmann bei „Killing Joke“ nario Youth, ir dėl neįprasto skambesio bei drąsių garsinių eksperimentų, kurie perrašė elektroninės muzikos istoriją.

Keturios naktys muzikiniame draustinyje

Tačiau „The Orb“ pasirodymas – tai tik vienas iš keistų reiškinių, kuriuos bus galima išvysti unikaliame „Tundros“ draustinyje. Jau patvirtintas techno muzikos perlo „Perc“ iš Didžiosios Britanijos pasirodymas. Šio nuolat po pasaulį keliaujančio didžėjaus skleidžiami garsai sudaro darnią šiuolaikinio techno ir ankstyvosios elektronikos draugystę, o „Berghain“, „Fabric“, „Tresor“, „Space Ibiza“, Tokijo „Unit“ ir kiti garsūs klubai jam jau tapo tikrais namais. Net iš Kanados atkeliaus garsusis dub techno korifėjus, pastaruoju metu ir dubstep teritorijas naršantis Deadbeat, iš Indijos atvyksiantis ir pirmą kartą Europoje viešėsiantis Oculta, įrašų genties „Braindrop“ įkūrėjas. Prie jų prisijungs Kikx iš Italijos įrašų kampanijos „Purple Hexagon Records“, taip pat savo pasirodymą jau patvirtino „V Recordings“ šeimos narys DJ Gold aka Gold Dubs.

Gamtoje vyraujančios harmonijos ir ramybės saugotojai kaip ir kiekvienais metais hamakus susuks miško prieglobstyje. Savo garsais susirinkusius tundriečius žavės klasikinio ir elektroninio dub porūšio atstovai „Voodoo Tapes“ ir PARA iš Italijos, prie jų prisidės gyvus pasirodymus rengiantys Lietuvos miškų gyventojai „Ministry of Echology meets Eazystyle ir Dubenėlis“.

→ Atlikėjų grojaraštis

Festivalio lankytojai rinksis pamėgtus atlikėjus

Festivalio organizatoriai ypač nori atkreipti dėmesį į unikalų reiškinį, kuris dar niekada nebuvo užfiksuotas festivalių istorijoje – lankytojams bus suteikta galimybė išrinkti, kuriuos atlikėjus jie norės išgirsti jubiliejiniame renginyje. Sekite „Tundros“ naujienas, kuriose netrukus bus paskelbta apie balsavimo taisykles!

PREKEIVIŲ IR MENŲ DIRBTUVIŲ REGISTRACIJA JAU PRASIDĖJO!

Festivalis „Tundra“ nori puošti ir turtinti savo erdvę kūrybingais žmonėmis ir suteikti galimybę jiems dalintis šio kūrybingumo vaisiais, o festivalio lankytojams – pasisemti įkvėpimo, sužinoti ką nors naujo ar tiesiog susipažinti su įdomiomis asmenybėmis. Todėl jei skaniai gamini, žinai gamtos paslapčių ar nori parodyti, kaip pasveikinama saulė, jei siuvi, mezgi ar lipdai, pieši, kuri papuošalus ar nori dailiai aprengti festivalio lankytojus, verdi skanią arbatą ar... tiesiog registruokis čia:

Virtuvėms ir barams
Menų dirbtuvėms, paskaitoms, performansams ir lauko prekybininkams

Savo vietą jubiliejinėje „Tundroje“ atras pačios netikėčiausios idėjos, veiklos ir amatai – svarbu, kad jie draugautų su originalumo, savitumo, ekologiškumo idėjomis, būtų alternatyvūs, įkvepiantys ir lavintų bei mokytų mus tobulėti ir šypsotis.

Svarstysime tik teisingai, lietuviškais rašmenimis užpildytas paraiškas, kurių laukiame iki birželio 15 d.

PRASIDEDA JUBILIEJINĖS TUNDROS SAVANORIŲ REGISTRACIJA

Jei nori išbandyti save naujose srityse arba jau ne pirmą kartą sugrįžti į „Tundros“ savanorių šeimos ratą, kviečiame dalyvauti atrankoje, kad kartu su mumis kurtum dešimtąjį – jubiliejinį – festivalį.

Pasitikime savo savanoriais ir mylime juos už atsakingumą, sąžiningumą, veiklumą bei nuoširdų skubėjimą padėti tiems, kuriems reikia jų darbščių rankų. Tikime, kad šios savybės tau nesvetimos, todėl siūlome jas pritaikyti siekiant gražaus tikslo ir paragauti įvairiaskonės savanorystės košės. Rasime vietos ir progų pasireikšti visiems tavo talentams: jei gebi sukioti automobilio vairą ir skiri stabdį nuo sankabos, jei moki užsieniečiui paaiškinti, kaip rasti blyninę, ir nebijai miško laumių, jei stuktelėjus stresui nebėgi slėptis į palapinę – mes džiaugsimės tave atradę.

Nepramiegok ir iki birželio 1 d. užpildyk anketą. Atrankoje dalyvaus tik teisingai ir laiku užpildytos paraiškos, o su atrinktais kandidatais festivalio organizatoriai susisieks asmeniškai. Nepamiršk anketos pildyti su šypsena ir naudodamas lietuviškus rašmenis.

Prisidėk prie didžiausio alternatyvios elektroninės muzikos festivalio Lietuvoje savanorių būrio. Susitinkame liepos 11–14 d. ten, kur iš daugybės gerų žmonių idėjų bei darbo išaugs tūkstančių džiaugsmui skirta jau dešimtoji „Tundra“.

Savanorio anketa

Groja

Techno kalnas

The OrbSound systemHeadliner

Big Life / Island / Deviant / Badorb.com / Kompakt UK

Jei Motina Gamta turėtų muzikinį skonį, The Orb be jokios abejonės užimtų pirmąsias vietas jos favoritų sąraše. Tundros draustinyje šiemet charizmatiškiausi, unikaliausi ir turbūt laukiamiausi per visą festivalio istoriją elektroninės muzikos dievai – ambient house išradėjai The Orb.

The Orb, kuriantys jau nuo 90-ųjų – aukščiausio lygio muzikos legendos. Groti pradėję jau tada, kai daugelis mūsų dar nė gimę nebuvome, vyrai iki šiol neprarado savito skambesio bei virtuoziškumo, o jų muzika, nesvarbu, būtų ji sukurta prieš dvidešimt metų ar pernai, skamba gaiviai ir teisingai, ji įtraukia ir nusineša, buria ir įsupa į kerintį skambesio svaigulį.

Devintojo dešimtmečio pabaigoje jų išrastas ambient house muzikos stilius netruko tapti garso takeliu atkakliausiems reiveriams, iki aušros besimėgaujantiems pabėgimu į elektroninės harmonijos rojų. The Orb apie savo kūdikį – ambient house – pasauliui pranešė pasirodydami britų šou „Top of the Pops“ ir su 1992 m. išleistu albumu U.F.Orb pakildami į pirmąją jo vietą. Grupės lyderio Dr. Alex‘o Patersono formulė buvo gan paprasta – jis sulėtino klasikinius chicago house ritmus, pridėjo sintezatorių garsų, mistiškų vokalų ir viską sumaišė su 70-ųjų ambient muzikos pionierių Brian Eno ir Tangerine Dream įkvėptu skambesiu.

Apie The Orb galima kalbėti daug, bet magijos, sklindančios iš jų muzikos, nupasakoti neįmanoma. Jau liepą visiems tundrinėtojams nusišypsos laimė panerti į The Orb paruoštas nei akim, nei ausim neaprėpiamas ambient house sroves.

DeadbeatGyvaiHeadliner

Wagon Repair / BLKRTZ / ~scape / Echocord CA

Elektroninės muzikos genijus Deadbeat paslaptingajame Dūburio ežero pusiasalyje – ko gero, būtų sunku įsivaizduoti geresnę erdvę magiškiems kanadiečių virtuozo žaidimams su muzika.

Scott Monteith, geriau žinomas kaip Deadbeat – kanadiečių muzikantas, atlikėjas bei muzikos pedagogas nudžiugins kokybiškos muzikos gerbėjus savo pasirodymu „Tundros“ draustinyje. Nuo 1999 m. išleidęs 9 albumus, dirbęs su tokiais leidybos ženklais kaip „Cynosure“, „The Scape“ bei „Wagon Repair“ ir saviškiu – BLKRTZ, parengęs nesuskaičiuojamą gausybę singlų bei remiksų, Deadbeat visiems laikams užsitvirtino solidžią vietą elektroninės muzikos scenoje kaip moderniosios dub muzikos ekspertas. Savo išskirtiniu skambesiu ir puikiu garsų išmanymu jis prasiskynė kelią į tokius elektroninės muzikos festivalius kaip Monrealyje vykstantis „Mutek“, „Sonar“ Barselonoje bei „Transmediale“ Berlyne, kaip pranešėjas bei kūrybinių dirbtuvių vadovas dalyvavo garsiojoje „Red Bull“ muzikos akademijoje.

Nekantraujame išvysti, ką jis išdarinės muzikiniame draustinyje. Jau dabar pamėginus tai įsivaizduoti per nugarą bėgioja šiurpuliukai.

PercDjHeadliner

Perc Trax / Kompakt / Ovum / Stroboscopic Artefacts / Drumcode / CLR UK

„Tundros“ draustinyje šįkart apsilankys neeilinis techno virtuozas Perc, sudrebinsiantis apsnūdusią miškų paklotę ir padovanosiantis eklektiškai jaukią garsų, vaizdų ir pojūčių harmoniją. Bus daug tvirto, šaižaus ir stogą nunešančio aukščiausio lygio techno – liepos viduryje festivalyje pasirodysiantis Perc mestels nemenką dozę tikros muzikos iš patamsių gelmių.

Šiuo metu Londone įsikūręs Perc, dar žinomas Ali Wells vardu – vienas žymiausių techno muzikos prodiuserių, pasirodantis visame pasaulyje ir vadovaujantis savo leidybos ženklui „Per Tax“. Be to jis – ir vienas garsiausių tokių leidybos ženklų kaip CLR, „Kompakt“, „Drumcode“, „Stroboscopic Artefacts“ ir „Ovum“ atstovas. Garsus savo gebėjimu meistriškai manipuliuoti naujais techno garsais bei ilgamete elektroninės muzikos patirtimi, Perc juos sujungia į naują visumą, padovanodamas muzikos mylėtojams unikalų skambesį, kuriam precedentą rasti būtų sudėtinga.

Didžėjaus amplua Perc yra pasirodęs tokiuose klubuose kaip Berlyno „Berghain“ ir „Tresor“, Londono „Fabric“, „Cocoliche“ Buenos Airėse, „Space“ Ibisoje, „Unit“ Tokijuje ir daugybėje kitų.

Velvit aka dBridgeDjHeadliner

Exit / Convex Industries UK

Vyresniajai festivalininkų ir klubinėtojų kartai puikiai pažįstamas, o jaunesniesiems – nauju, atominiu atradimu tapsiantis Velvit, geriau žinomas dBridge vardu, be jokios abejonės bus vienas pikčiausių ir labiausiai pasiutusių draustinio žvėrių, kurio pasirodymo praleisti nevalia – iš meilės tikrai, kietai elektroninei muzikai, nors žodžių jo ypač stipriai ir kokybiškai, amą atimačiai kūrybai lietuvių kalboje tikrai pritrūksta.

Neišsenkančią meilę elektroninei muzikai jau beveik dvi dešimtis metų išpažįstantis dBridge, regis, tiesiog genialiai įvaldęs DJ pulto techniką ir viskas, absoliučiai viskas, prie ko jis prisiliečia, virsta nepaprastai tvirta, į galvą ir sielą įsirėžiančia muzika, visam laikui nusėstančia į melomanų audiotekas. Iš Londono kilusį Darren White (tikrasis kūrėjo vardas) įkvėpia tai, kas geriausia kada buvo sukurta muzikos pasaulyje – Steve Spacek, J Dilla, Stevie Wonder, D'Angelo, Aretha Franklin... Vienos stipriausių Jungtinės Karalystės įrašų kompanijų – „Exit Recors UK“ – atstovas „Tundros“ festivalyje okupuos net dvi scenas – BASS LIŪNĄ jis drebins kaip žemų garsų meistras dBridge, o TECHNO KALNĄ šiurpins kiek naujesniu, bet ne ką mažiau intriguojančiu ir reiverių meilę jau spėjusiu užsitarnauti projektu Velvit.

dBridge šaltu žvilgsniu, užtikrintais pirštų judesiais už DJ pulto daro stebuklus. Vyrukui puikiai pažįstamos siautulingiausios Europos elektroninės muzikos scenos – jis nuolat pasirodo Londone, Berlyne, Maskvoje... Muzikos ekspertai apie jį pasisako paprastai – „Stipriai pažengęs dnb kūrėjas“. Neįmanoma nesutikti.

Casual ViolenceDjHeadliner

Sect / Detached / Singularity UK

Giliausiais tamsių srovių žaibais techno scenoje šiemet spjaudysis britų elektroninės muzikos kompozitorius, atlikėjas ir didžėjus Casual Violence. Po jo iš techno muzikos estetikos ir purvo tobulai sumaišytą muzikinę lavą, svilinančią padus, galės be saiko braidyti „Tundros“ draustinio velniai.

Iš Mančesterio Jungtinėje Karalystėje kilęs Casual Violence pastaruosius penkerius metus iš peties darbavosi leisdamas įrašus tokiose visame pasaulyje žinomose įrašų kompanijose kaip „Rodz-Konez“, „Sect“, „Subsist“, „Singularity“, „Audio Assault ARMS“ ir „Aftertaste“, o visai neseniai atidarė ir savo leidyklą „Maieutics“.

Casual Violence skambesyje be gailesčio liejasi industrinės, drone, noise ir eksperimentinės muzikos įkvėptos bangos, įvilktos į estetišką kokybės formą. Šiuo metu vaikinas savo šlovės viršūnėje – jau yra pasirodęs Briuselio, Madrido, Dublino, na ir aišku, amžinosios techno sostinės Berlyno scenose.

Bass liūnas

dBridgeDjHeadliner

Exit Records / Metalheadz / Autonomic / Nonplus UK

Neišsenkančią meilę elektroninei muzikai jau beveik dvi dešimtis metų išpažįstantis dBridge, regis, tiesiog genialiai įvaldęs DJ pulto techniką ir viskas, absoliučiai viskas, prie ko jis prisiliečia, virsta nepaprastai tvirta, į galvą ir sielą įsirėžiančia muzika, visam laikui nusėstančia į melomanų audiotekas. Iš Londono kilusį Darren White (tikrasis kūrėjo vardas) įkvėpia tai, kas geriausia kada buvo sukurta muzikos pasaulyje – Steve Spacek, J Dilla, Stevie Wonder, D'Angelo, Aretha Franklin... Vienos stipriausių Jungtinės Karalystės įrašų kompanijų – „Exit Recors UK“ – atstovas „Tundros“ festivalyje okupuos net dvi scenas – BASS LIŪNĄ jis drebins kaip žemų garsų meistras dBridge, o TECHNO KALNĄ šiurpins kiek naujesniu, bet ne ką mažiau intriguojančiu ir reiverių meilę jau spėjusiu užsitarnauti projektu Velvit.

dBridge šaltu žvilgsniu, užtikrintais pirštų judesiais už DJ pulto daro stebuklus. Vyrukui puikiai pažįstamos siautulingiausios Europos elektroninės muzikos scenos – jis nuolat pasirodo Londone, Berlyne, Maskvoje... Muzikos ekspertai apie jį pasisako paprastai – „Stipriai pažengęs dnb kūrėjas“. Neįmanoma nesutikti.

KahnDjHeadliner

Punch Drunk / Deep Medi Musik / Idle Hands UK

Bong-RaGyvaiIšrinktasHeadliner

AD NOISEAM / DEATH$UCKER / PLANET MU / PRSPCT NL

Ir tūkstančius metų miege paskendusios laumės atsibus, kai „Tundros“ draustinyje negailestingą pragarišką velnių puotos seansą pradės Nyderandų breakcore genijus Bong-Ra. Palyginus su tuo, kas šįkart bass stiliui dedikuotoje scenoje dėsis Bong-Ra pasirodymo metu, pernykščiai šokiai buvo tik apšilimas prieš mūsų laukiantį pragarą.

Nyderlandų breakcore korifėjaus Jason Kohnen, geriau žinomo kaip Bong-Ra, muzikanto karjera prasidėjo dar 1996 m., kai užmaršty palikęs grupę Celestial Season ir doom metal sceną vyrukas stačia galva nėrė į klaidžias, bet tuo pačiu nepaprastai turtingas jungle muzikos džiungles. Sunku įsivaizduoti, kas dedasi šio kūrėjo galvoje, bet dabar po visų savo muzikinių klajonių Bong-Ra groja unikalią muziką, kuri gimsta supynus, regis, visiškai nesuderinamus reagge, metal, jazz, gabba ir rave elementus.

Breakcore scenoje šis vyrukas – tikras autoritetas pasauliniu mastu. Jis – pirmas Nyderandų kilmės muzikantas, išleidęs dnb albumą, jis turi savo įrašų kompaniją „Clash Records“ ir jos atšaką „Kriss Records“, globojančias būrį breakcore, metal, hardcore, jungle muzikos atstovų. Jis ir nepaprastai produktyvus kūrėjas, nuo karjeros pradžios reiveriams padovanojęs šūsnį vienas už kitą trankesnių kūrinių.

Laukiame nepakartojamo dredų šokio ir velniškai išprotėjusių muzikinių vibracijų.

ClubrootDjHeadliner

Lo Dubs / Solace UK

BASS LIŪNE – žvalios ir gaivinančios eksperimentinės muzikos atstovas iš UK – Clubroot. Elektroninės muzikos padangėje 2009 m. debiutavęs vaikinas dėl gilaus, tamsaus skambesio dažnai lyginamas su Burial.

DJ Gold aka Gold DubsDjHeadliner

V Recordings / Sub Slayers / Congo Natty UK

Draustinio ramybę drums ir naktines miško fėjas budins Dj Gold šėlionės. BASS LIŪNE vyks nevaikiškai rimti šokiai – atkeliauja žemų garsų meistras, kuris pakvies į išprotėjusią kelionę dnb, gryno UK garage, jungle ir break beat takais.

Muzikos prodiuserio ir DJ Gold meilės istorija su bass muzika prasidėjo praeito šimtmečio pabaigoje. Per daugiau nei dešimt metų trunkančią muzikanto karjerą vyrukas pasirodė gausybėje solidžių Jungtinės Karalystės jungle ir dnb muzikos renginių bei spėjo padirbėti su nemažu būriu šios scenos profesionalų.

Užkietėję džiunglistai žino, kokio vakarėlio reikia tikėtis iš Dj Gold, o tie, kas dar nesusipažino su jo triukais, įsitikins, kad neveltui jis tituluojamas vienu talentingiausiu dj pulto ekspertų, gebančių priversti minią šokti ir melsti niekada nesustoti grojus.

Phantom OthersShowcaseHeadliner

LT

Psy-trance pieva

KindzadzaGyvaiNaujaHeadliner

Osom Music RU

Kindzadza – tikrasis vardas Lev Greshilov, iš Rusijos kilęs tamsesnio psy trance atstovas, kuris yra tituluojamas eksperimentinio psichodelinio trance dievu ir karaliumi. Kidzadza atstovauja įrašų kompanijai „Osom Music“, kurią įkūrė kartu su Vasilyjum Markelovu (žinomu kaip Psykovsky). Net vienuolika jo kūrinių pateko į 1000 geriausių visų laikų trance muzikos kūrinių sąrašą. Kindzadza mano, jog tik per šokį galima pasiekti vidinę ir išorinę ramybę, todėl PSY PIEVOJE skambėsiantis energingas tranzas užkurs dešimtmečio vertės šėlsmą, kuriam neatsilaikys nei vienas gyvas draustinio organizmas.

HeterogenesisGyvaiIšrinktasHeadliner

Rizoma Records AR

Šiemet Tundroje sulaukstime muzikos genijų dueto iš Argentinos Heterogenesis apsilankymo. Vyrukai publikai dovanos mistiškų ir tamsių garsų kupiną melodijų pamoką, kurios metu pakvies į kelionę po nepažintus pasaulius. Jūsų laukia svaigūs psichodeliniai, perkusijų prisodrinti garsai bei eskperimentinės fluidų kelionės.

PhobosDjHeadliner

Looney Moon Records IT

Shane GobiDjHeadliner

Alchemy Records ZA

„Alchemy Record“ įkūrėjas ir vadovas Shane Gobi yra vienas iš garsiausių pasaulyje psy trance muzikos lyderių. Kilęs iš Pietų Afrikos, dabar gyvenantis Londone, jis yra vienas mėgstamiausių atlikėjų daugelyje pasaulio klubų ir festivalių. Išsrinktas geriausiu 2003 metų didžėjumi „Isratrance“ rinkimuose, Shane Gobi yra vadinamas muzikos burtininku, tad užsukę į PSY PIEVĄ būsite pakviesti į unikalią garsų kelionę, iš kurios nenorėsite sugrįžti.

JazzmineDjHeadliner

Blue Hour Sounds IT

Jazzmine – vokiško ir turkiško kraujo turinti didžėja, kuri šiuo metu gyvena Italijoje ir padeda vadovauti įrašų kompanijai „Blue Hour Sounds“ bei kuria muziką, dainuoja, bendradarbiauja su įvairiais atlikėjais, kuriems reikia ypatingo skambesio savo kūriniuose. Jazzmine patinka groti psichodelinę muziką, nors ji nemėgsta būti įsprausta į konkretaus muzikinio stiliaus rėmus. Pasikliaukite jos moteriška intuicija, kuria vadovaudamasi ji užkariaus nenuilstančius tranzerius ir kitas pievų būtybes.

Chill-out miškas

VOODOO TAPESGyvaiHeadliner

Aquietbump IT

Voodoo Tapes yra Giovani Roma (aka Blob) pseudonimas, kurio egzistavimas prasidėjo 2011 metais, atsiradus nenugalimam norui groti skaitmeninę dub muziką, jungiant meilę perkusijoms ir elektroniniams muzikos efektams. Linksmi Voodoo Tapes muzikiniai pasakojimai keliaus po miegmaišius ir hamakus judindami apsnūdusius kūnus.

ParaGyvaiHeadliner

Aquietbump IT

CHILL OUT MIŠKAS kelioms valandoms taps erdve italo Para manipuliacijoms dub ir dub techno garsais, kurie susiliedami su bendra laimės nuojauta įsups, paglostys ir nepasigailėdami išneš. Kūrėjas, muzikantas ir garso inžinierius Mario Parascandolo, tobulo garsų skambesio paieškas pradėjęs dar keturiolikos, girdys rasoje išmirkusiomis lopšinėmis, kurios leis pailsėti po ritmingų šokių pievose.

MalasortiGyvaiHeadliner

IT

Prie CHILL OUT MIŠKO svečių sąrašo prisijungs ir Malasorti – tai muzikinis projektas, jungiantis dviejų žmonių kultūrines šaknis, elektroninę muziką ir ankstyvajį dub bei viską suvienijančią peotišką Sardinijos kalbą. Projektas atsirado 2012 metų vasarą bendradarbiaujant Emanuele „Lele“ Pittoni, grupės Ratapignata dainininkui ir Arrogalla, dub prodiuseriui ir elektronio projekto Bentesoi and Baska įkūrėjui. Vaikinai scenoje visada atrodo neįprastai, tad nesumaišykite jų su mistiškais gamtos gyventojais, kurių muzikiniame draustinyje galite sutikti ne vieną.

The AsthmatixGyvaiHeadliner

AU

Greitesnių ritmų į medžių paunksmę įneš grotuvų virtuozai australai The Asthmatix, scenoje jungiantys hip hop, tradicinius žydiškos muzikos garsus bei džiazo melodijas. Šiuolaikinių egzotiškų garsų sintezė, kurioje smuikas ir sintezatorius randa bendrą kalbą su elektroniniais efektais, įtraukia ir nustebina skambesio originalumu. Dėl šių australų verta užsukti į CHILL OUT MIŠKĄ ir medžių pavėsyje sušokti keletą ritmingių šokių.